Bayrampaşa Özel Okullar

9 Ağustos 2017 223 kere görüntülendi Genel
Bayrampaşa Özel Okullar

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi olan Bayrampaşa’da ikamet edenler için hem özel hem de devlet okullarının sayısı oldukça fazla. Bayrampaşa özel okullar açısından zengin bir ilçe olması sebebiyle, veliler tarafından sıkça tercih sebebi olmaktadır. Kardelenler Koleji; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olarak eğitim öğretim hayatına “Eğitimde Kares Modeli” ile devam eden başarılı bir kurum olup, Bayrampaşa ve civarı semtlerden öğrencilere kapılarını aralamaktadır.

Kardelenler Özel Anaokulu

Okul öncesi çocuklarının iyi bir eğitim almasını ve okula uyum sürecini kolay atlatabilmesini isteyen veliler; Kardelenler Anaokullarını tercih etmektedir. Yabancı dil edilimi, KARES eğitim modeli ile eğitim veren Kardelenler Özel Anaokulu kurumu ise velilerin sıkça tercih ettiği kurumların başında gelmektedir. Kardelenler Özel Anaokulu okul öncesi eğitimi bakımından hem uygun fiyatlı olması ile tercih sebebi olurken hem de diğer ilçelere yakınlığı ile veliler tarafından rağbet görmektedir. Servis ve güvenlik bakımından Bayrampaşa’da örnek okul olarak gösterilen Kardelenler Özel Anaokulu öğrencileri konforlu bir eğitim-öğretim hayatı geçirmektedir.

Kardelenler Özel İlkokulları

Kardelenler kültür-sanat eğitiminden akademik faaliyetlere kadar sosyal gelişime önem veren Kardelenler Özel İlkokulları; gerek veliler gerekse de öğrencilerin beğenisini toplamayı başarıyor. Öğrencilerin hem sosyal hem de psikolojik anlamda gelişmesini destekleyecek aktiviteler ve eğitim methodu sunan Kardelenler Özel İlkokulu bünyesinde çalışan uzman öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir.

Kardelenler Özel Ortaokulları

Kardelenler Özel Ortaokulu Bayrampaşa ve civarı semtlerde eğitim veren kurumlarla karşılaştırıldığında velilere bir çok konuda hem avantaj hem de çeşitlilik sağlamaktadır. Kardelenler Özel Ortaokulları; bünyesinde özel labaratuvarlardan sosyal faaliyetlere kadar çeşitli destekleyici uygulamalar bulundurmakta olup eğitimde “Kares modelini” öğrencileri üzerinde uygulamaktadır. TEOG sınavına yönelik farklı methodları uygulayan Kardelenler Özel Ortaokulu ile lise sınavlarına daha iyi hazırlanabilir, sınav odaklı ders çalışma gruplarına dahil olabilirsiniz.

Kardelenler Özel Anadolu Lisesi

Bayrampaşa; çevresinde çok özel okul bulunduran bir ilçe olması sebebiyle, veliler tarafından çok rağbet görmektedir. Kardelenler Özel Anadolı Lisesi; üniversiteye hazırlık sürecinde öğrencilerin ihtiyacı olan uzman öğretmenleri bünyesinde bulundurur ve sınav sistemini yakından tanıyan rehber hocaları ile başarılı olmayı mümkün kılar. YGS ve LYS dönemlerine yakın Kardelenler Özel Anadolu Lisesi; liseler arası sınavlara dahil olmakta ve bu denemeler sayesinde öğrenciler kendilerini deneme şansı yakalayabilmektedir. İkinci yabancı dillerden, spor dallarının aktif olarak verilmesi gibi farklı aktivitelerde Kardelenler Özel Anadolu Lisesi tarafından öğrencilere sağlanmaktadır.